SlovenskýEnglish
Zmenšiť textZväčšiť text
:

Tradície a kultúra vo Vyšnej Hutke

 04.04.2012

V jedno chladné januárové popoludnie sa obyvatelia malej dedinky Vyšná Hutka už druhý rok mali možnosť zahriať tradíciami, tancom, ľudovým aj moderným spevom. V kultúrnom dome sa zišli účinkujúci mladí aj starší. Program začali naši najmenší - deti z Vyšnej Hutky, ktorým pomohli aj staršie dievčatá, ale chlapci sa tiež nedali zahanbiť a pripravili si kolednícke predstavenie o troch Kráľoch a pastieroch.

Spevom a žartom nás rozveselila ženská spevácka skupina Hutčanka, Popolušku a Last Christmas sme si zaspievali so skupinou Vitalis z Krásnej, folklórna skupina Krasňanka to roztočila mohutným spevom a vinšami a Orešnica zo Slanca zavŕšila program zaujímavými predsvadobnými zvykmi a tancom.

Verím, že účinkujúci aj diváci odchádzali obohatení kultúrne aj duchovne s predsavzatím, že v začatej tradícii sa bude určite pokračovať... K ďalším vydareným akciám patrí silvestrovská zábava so skupinou WOX, na ktorej sa podarilo vytvoriť veselú náladu s pravým silvestrovským humorom, tombolou, polnočným ohňostrojom a vypúšťaním lampiónov šťastia. Ľ. Šoltisová